Úvodná stránka    |    Zdravie a detoxikácia    |    SM systém    |    Naše príbehy    |    Odborníci    |    Program    |    Kontakt

detoxikácia v Tatrách

ŃAŠE PRÍBEHY

Juraj Čurlik

Čawte ľudia volám sa Juraj Čurlik mám 21 rokov čvičiť som začal vo veku 16 rokov z dvôvodu nadváhy 93 kg pri výške 165 cm. K cvičeniu ma donútil pohlad na samého seba v zrkadle a s časti aj pohľadu ľudí na moju postavu ako teenagera. Za necelé 2 mesiace som schudol 23 kg. Začínal som cvičiť s mojimi doterajšími kamarátmi v panelákovej posilke o rozmere 20m2 a drži ma to do dnes. Stále sa snažím a čoraz tvrdšie trénovať a vylepšovať samého seba každý deň viac a viac. No teraz už ako kvalifikovaný kondičný tréner chcem pomôcť vám,motivovať vás, naučiť zdravo žiť, byť fyzicky zdatnejší, a či zvladat krizové situacie a zvladať psychicky tlak a odreagovať sa formou fyzickej aktivity.

Fedorčáková Nikola

Začalo to v období niekedy v puberte. Ako každá žena som aj ja riešila všetky tie problémy s váhou a krásou. Skúšala som všelijaké diéty, aby som sa čo najviac podobala svojím štíhlym kamarátkam. No v tom období som netušila, že robím strašne veľa chýb. Najväčšej chyby akej sa dopúšťame či s diétami alebo nejedením je to, že je to vždy len dočasne. Za dva roky do mojich 19-tich narodenín moja váha stúpla na 94 kg. Veľký problém bol v tom , že za ten čas som si nevytvorila len obraz aký bol mohutnej skoro 100 kg ženy, ale prihodila som si aj kopec nepríjemných chorôb ako je problém štítnej žľazy, bolesti brucha, problémy so zažívaním, nefungovaním celého hormolnalného a lymfatického systému... Bolo to neznesiteľné, nie len pre moje fyzické ja, ale aj pre moju psychiku. Na to, že som dosť pozitívne rozmyšľajúci človek, bolo to už aj na mňa priveľa. Riešila som to aj odborne. Všetci lekári riešili to svoje, aj keď sa na jednom zhodli, že by mi trebalo schudnúť...

Tak to išlo dookola až do obdobia kým som sa to nerozhodla riešiť celostnou medicínou, ktorá rieši telo ako jeden celok a nie jednotlivo. Absolvovala som Biorezonančné vyšetrenie, kde ma vyšetrili a zistili môj zdravotný stav.... Keďže sa môj zdravotný stav po krátkom období a nasadení správnej liečby výrazne zlepšil, a neboli už žiadnej výhovorky, tak som sa rozhodla, že začnem aj s detoxikáciou a nejakým tým pohybom. Trvalo mi chvíľa a schudla som prvých 10kg. Pamätajte, že treba od začiatku zmeniť úplne všetko, celý svoj doterajší biorytmus, aby to fungovalo musíme si vytvoriť nový systém. Je to predovšetkým všetko len vo vašej hlave, ako sa k tomu postavite. A ako to budete riešiť. Ak sa budete nad tým zamýšľať, že koľko mi ešte chýba do konca, tak ten koniec bude tak ďaleko, že Vás skôr trafí šľak... Treba si prv stanoviť životné priority, ciele a uvedomiť si, či to naozaj chcete, alebo sú to zase len prazdné slová.… Dnes som o 30kg ľahšia a pracujem ako kondičný tréner .

Fedorčáková Miroslava

V roku 2006 som podstúpila operáciu žlčníka, po ktorej začali zdravotne komplikácie. Metabolická porucha, zle trávenie, bolesti žalúdka, následne som začala veľmi priberať, V priebehu troch mesiacov som pribrala skoro 20 kg. K tomu sa pridružila veľmi agresívna potravinová alergia. No vôbec nebolo jasne na aké potraviny. Liečila som sa asi päť rokov klasickou medicínou. Okrem pankreolanu a ranisanu som užívala veľmi silne lieky na alergiu, ktoré znižovali moju fyzickú a tým aj pracovnú aktivitu. Aj keď som pravidelne, trikrát do týždňa aktívne cvičila a samozrejme upravila stravu, váha stále kolísala. Až keď som začala robiť pravidelne hladovkové dni môj zdravotný stav sa začal zlepšovať.

Váha stále nieje ideálna, ale už tri roky neužívam žiadne lieky a alergia úplne ustúpila. Postupne sa ku mne pridávali ďalší moji klienti, keďže v domácom prostredí im to išlo veľmi ťažko, preto smesa rozhodli robiť detoxikačné pobyty.

Pri pravidelných kúrach ustupujú chronické bolesti chrbtice, kolien, žalúdka, pálenie záhy, zápchy a iné.Výsledky sa ukážu naozaj veľmi rýchlo aj pri takých diagnózach ako je reumatická artritída, dna, či rôzne alergie.

Fedorčák Zdenek

Moje meno je Zdenek Fedorčák mám 55 rokov a nerád píšem o sebe ale tento krát som sa rozhodol podeliť sa o svoje osobné skúsenostidosti a zásadne zmeny v mojom živote, možno aj moja zmena pomôže niekomu z Vás a rozhodnete sa urobiť pár zmien v svojom živote a tím sa kvalita Vášho život posunie úplne niekde inde, u mňa to bol o 100% a to tak ako po zdravotnej, fyzickej ale aj po psychickej stránke, cítim sa teraz lepšie a vykonávam činnosti jednoduchšie a bez väčšieho vypätia ako pred 20 rokmi. Jedna sa o pár zmien a dokáže to každý kto len trocha chce, zhrniem to do pár bodov.

Ako čo prvé som zaradil do svojho života, pravidelné sa hýbať je to jedna zo zakladaných podmienok a zásad aby bol človek zdraví.(3 x týždenne 1hod)

Ďalšia vec bola že som prestal fajčiť a minimalizoval príjem alkoholu, skoro vôbec nepijem alkohol.

Moje zdravotné problémy ma prinútili zmeniť aj stravovacie návyky a pitný režim, vyradil som z jedálnička vyprážané a tučné mäso, minim múčnych jedál, zaradil som do jedálnička viac jedál ktoré obsahujú vlákninu, vitamíny, minerály, stpové prvky ( ryby, zeleninu, ovocie ) Neoddeliteľnou súčasťou zdravia a to nielen u mňa bolo a je aj užívanie výživových doplnkov stravy. Čo všetko sa mi podarilo získať touto zmenou, -26 až 30 kg, keď zohodite toľko kíl hneď pocítite veľké zmeny u mňa to bolo, prestali ma bolieť kĺby, zmizli zápaly, prestalo pálenie záhy upravil krvný tlak a aj manželka je celkom spokojná ( som oveľa kľudnejši ).

A čo dodať nakoniec, kto chce hľadá spôsoby a kto nechce hľadá dôvody

Copyright © 2016 stvorlistok-zdravia.sk
Všetky práva vyhradené.