RACIONÁLNA VÝŽIVA

Predstavuje moderný výživový trend,

Jej podstatou je rovnováha makro a mikro živín

Prečo sú makro a mikro živiny tak dôležité? Ich vyvážený pomer je totiž jedným z kľúčových faktorov, ktoré ovplyvňujú naše zdravie. Nedostatočný alebo nadbytočný príjem týchto látok môže spôsobiť závažné zdravotné ťažkosti. V súčasnej dobe je stále väčším problémom nadmerné prijímanie makroživín a nedostatočný prísun mikroživín.

Nedostatok energie, ktorú telu dodávajú práve makroživiny, znamená zníženie obranyschopnosti a výkonnosti, naopak jej dlhodobý prebytok má ale za následok to, že si telo vytvára tukové zásoby.

Tie potom spôsobujú vznik obezity a ďalších chorôb ako diabetes, kardiovaskulárne či nádorové ochorenia. Vplyvom znečistenia poľnohospodárskych pôd a priemyselného spracovania potravín máme v našom tele mikroživín čím ďalej menej. Pritom ich potreba neustále rastie. To má za následok pokles obranyschopnosti ľudí, obzvlášť detí. Na posilnenie imunity existuje množstvo potravinových doplnokv Ako je zrejmé naše zdravie je závislé na optimálnom príjme makroživín a mikroživín.


Úvodná stránka    |    Zdravie a detoxikácia    |    SM systém    |    Naše príbehy    |    Odborníci    |    Program    |    Kontakt

detoxikácia v Tatrách

Čo spôsobuje nesprávne stravovanie: Pri prejedaní sa a nesprávnej kombinácii potravín časť jedla ostáva nestrávená, nasleduje jeho hnilobný rozklad v črevách, pričom sa vytvárajú toxíny, jedovaté látky - a to sú pôvodcovia našich chorôb.  Čisté a zdravé hrubé črevo je zárukou zdravia a kľúčom ku kráse. Človek s oslabenou schopnosťou vylučovania, teda s očistou, nemôže v živote fungovať bez ťažkostí, pretože ho na každom kroku brzdí vlastný odpad. Takíto  ľudia majú sklony k pesimizmu,depresii a spochybňovaniu vlastných schopností. Východiskom dobrej kondície aj pekného vzhľadu je optimálny stav hrubého čreva lebo je čističkou organizmu. Naše telo si zaslúži ,aby sme k nemu pristupovali zodpovedne a s láskou aby bolo svieže a zdravé. Čiže minimálne musíme dbať aj o pravidelnú údržbu vlastného tela, a to zvonka i zvnútra. Určite všetci chceme žiť kvalitný život aktívne a s výkonnosťou, ktorá nezávisí od veku a pohlavia. Otázka je, čo pre uskutočnenie tejto predstavy robíme. Pretože stav vlastného zdravia môžeme až z troch štvrtín ovplyvniť sami! Málokto si naplno uvedomuje, že okrem zdravého stravovania akú dôležitú úlohu hrá pravidelná detoxikácia - očista organizmu.

Práve pre mnohých márne sa snažiacich bojovníkov proti nadváhe, ale i podvýžive a za lepší imidž i zdravší životný štýl,sme sa rozhodli organizovať, Smdetox spojený s cvičením.

Už teraz sa na Vás tešíme a preto neváhajte s prihlásením.

Detoxikácia

Zdravie

Surová RAW strava

Racionálna výživa

Relaxácia

Pitný režim

Copyright © 2016 stvorlistok-zdravia.sk
Všetky práva vyhradené.